Be fun, be creative - win with WOW!
Izveido WordPress mājaslapu saviem spēkiem BEZ MAKSAS!
gramata ziedu asinis
Iedvesma un enerģija

Zināt, progresēt un sevi pierādīt alkstošām biznesa lēdijām

Romāna „Ziedu asinis” autore ir irāņu izcelsmes amerikāniete Anita Amirrezvani, kas pašlaik ir pasniedzēja vienā no ASV universitātēm. Lielu iedvesmu sniedz ne tikai pats stāsts, bet arī tā autore, kas deviņus gadus pētījusi Persijas impērijas vēsturi, lai uzrakstītu vienu izcilu romānu, kurš nu ir tulkots 25 valodās, par laimi, arī latviešu valodā.

ziedu-asinis-vaksPar ko ir stāsts?

Stāsts ir par jaunu meiteni, kuras liktenis nav bijis vienkāršs, tomēr šai meitenei ir liels mērķis – kļūt par cienījamu un izcilu slaveno persiešu paklāju audēju. Ceļā uz savu mērķi meitene sastop ļoti daudz šķēršļu – ne tikai tāpēc, ka dzīve piespēlē dažādas negaidītas un sarežģītas situācijas, bet arī tādēļ, ka persiešu kultūrā valda savi likumi, kuri nudien ir atšķirīgi no Rietumu pasaules likumiem.

Kas ir tik lielisks šajā stāstā?

Persiešu kultūras atspoguļojums.

Manuprāt, šī romāna autore ir ārkārtīgi inteliģenta sieviete, jo viņa neradīja vienkāršu grāmatu par persiešu kultūru, bet tās bagātību un atšķirības ievija aizraujošā stāstā. No stāsta uzzināsiet par ģimenes un draugu savstarpējām attiecībām, persiešu sievietes lomu ģimenē un dzīvē, domāšanas veidu, nacionālo virtuvi, tējas dzeršanas tradīcijām, biznesu, darījumu kārtošanu, ramadānu, iemācīsieties arī dažus persiešu vārdus, uzzināsiet vairāk par paklāju aušanas tradīcijām, karaļnama dzīvi, kā arī par daudzsievību, islāma legālo prostitūciju un citām ļoti interesantām persiešu kultūras sastāvdaļām.

Focus on the BIG picture

Šis stāsts ir lieliska paraugstunda tam, kā, saskatot tikai nelielas detaļas un nelielus ieguvumus, var zaudēt priekšstatu par kopējo ainu un novirzīties no ceļa, kurš ved uz LIELO MĒRĶI. Šajā stāstā ir lieliski atspoguļots tas, kā mantkārība (vēl un vēl lielākas mantas raušana) ar ne tik „tīriem” līdzekļiem var nest neveiksmes un apgriezt dzīvi ar kājām gaisā. Tajā brīdī es vienmēr atceros par „vienas dienas uzņēmējiem” – tiem, kuri uzskata, ka ir labāk „iesmērēt” pircējam kaut ko un saņemt naudu šodien nekā godprātīgi, mērķtiecīgi un cēli (kaut arī lēnāk) virzīties uz savu mērķi. Tajā brīdī es domāju par visiem netīrajiem un nesmukajiem darījumiem, par ko ir nācies redzēt, kā uzņēmumu īpašnieki un vadītāji spiež tos izpildīt saviem padotajiem, kas zina, ka tas nav krietni un pareizi, tomēr, lai nezaudētu darbu, viņi to izpilda.

Viss ir iespējams

Esmu vienmēr ticējusi, ka visu ir iespējams sasniegt: viegli, grūti, ātri vai lēni tas nāk – tā ir cita lieta. Un, kā sacīja kāds gudrs cilvēks, veiksminiekus no neveiksminiekiem atšķir tas, ka pirmie neapstājās pie pirmajām neveiksmēm, bet turpināja cīnīties par izvēlētā mērķa sasniegšanu.

Gods un reputācija

Godam un reputācijai cilvēki piešķir arvien mazāku nozīmi, tomēr es uzskatu, ka cieņā vienmēr būs godīgi un krietni cilvēki. Savu labo reputāciju var sabojāt vienā minūtē, bet, lai to atjaunotu, ir nepieciešami vairāki gadi. Vai ir vērts dēļ niekiem (pāris simtiem vai pat pāris tūkstošiem latu, ja dzīve piespēlē šādu situāciju) bojāt savu reputāciju?

Latvijas sieviešu līdzība ar jauno persiešu paklāju audēju

Starp Latvijas sievietēm un jauno persiešu paklāju audēju saskatu ļoti daudz līdzību. Visas kādreiz dzīvojušas, tā teikt, laukos – visas ir nokļuvušas lielajā iespēju zemē. Visām ir iespēja darīt to, ko sabiedrība, ģimene vai draugi uzskata par pareizu, vai darīt to, ko pašas uzskata par pareizu. Visas ir kļūdījušās, mācījušās, cēlušās un gājušas tālāk. Un visām šajā pasaulē ir lielas iespējas izvēlēties tādu ceļu gan profesionālajā, gan personiskajā dzīvē, kādu viņas vēlas. Un visām, lai ko sasniegtu, ir jālauž stereotipi, jācīnās, jāmācās un jāsaglabā savs mērķis – bez ierunām un novirzēm.

Šo grāmatu varat iegādāties kādā no grāmatu veikaliem vai arī e-grāmatu Zvaigzne.lv mājaslapā.

Vēlu jums uzvaru!

Patiesā cieņā

Linda Kimeiša

 

Web satura eksperte, grāmatas „Pārdotspējīgi teksti interneta mājaslapām” autore, Win With Wow radītāja un autore.