Be fun, be creative - win with WOW!
Izveido WordPress mājaslapu saviem spēkiem BEZ MAKSAS!
ceļojumu galamēķi top5
Iedvesma un enerģija

Mūsu TOP 5 ceļojumu galamērķi 2018. gadā

Ceļošana ir iedvesma, pieredze, zināšanas, citu kultūru iepazīšana un vienkārši baudījums miesai un garam. Lūk, mūsu pieci ieteicamie ceļojumu galamērķi — idejas 2018. gadam. Tie ir galamērķi, kurus mēs uzskatām par ļoti pamācošiem, jo tie piedāvā milzīgus kontrastus.

1. Bali, Indonēzija

Bali

Bali sala Indonēzijā, šķiet, ir kļuvusi par vienu no aktuālākajiem ceļotāju galamērķiem. Līdz ar to iesakām to apskatīt, kamēr masu tūrisms nav pilnīgi iznīcinājis tās identitāti.
Bali ir skaista daba, interesanta kultūra, laipni iedzīvotāji un milzīgs kontrasts starp īsto, autentisko Bali un tūristu Bali, piemēram, Nusa Dua, kurp es noteikti neieteiktu doties. Vai arī doties turp tikai tāpēc, lai salīdzinātu, kā all inclusive nozare izjauc līdzsvaru, autentiskumu un padara vietējos citādus…

2. Maldīvu Salas

maldivu salas

Maldīvu Salas līdzīgi kā Venēcija globālās sasilšanas un piesārņotības dēļ drīz varētu vairs nepastāvēt. Tā ir bijusī paradīze, kas pārvērsta par perfektu paradīzi un atpūtas vietu tūristiem un slēpj daudz skeletu, kas visi salikti vienā lielā skapī — milzīgās atkritumu problēmas, koraļļu iznīkšana, skarbās musulmaņu tradīcijas u. c.

3. Apvienotie Arābu Emirāti

Dubaija

Luksuss, greznība un samākslotība — it kā perfekta dzīve, aiz kuras slēpjas… mūsdienu verdzība un milzīgs kaitējums dabai. Tomēr perfektajā Dubaijā un Abū Dabī ir arī daudz, no kā mācīties. Attīstība ir nemitīga, strauja un mērķtiecīga. Tai apakšā ir stratēģija un konkrēts mērķis, uz kuru šī zeme tiecas.

4. Tallina, Igaunija

Tallina, Igaunija

Tallinā nebiju bijusi vairākus gadus, tomēr šogad man bija iespēja paviesoties. Es biju patiesi pārsteigta par to, kā Tallina ir pārvērtusies, spējusi saglabāt un lepoties ar savu identitāti, tai pašā laikā kļūstot par ļoti modernu pilsētu. Gandrīz ikviens runā ļoti labā angļu valodā, ēdiens restorānos ir izcils tāpat kā apkalpošana. Ikvienam Latvijas restorāna īpašniekam un darbiniekam ieteiktu ņemt piemēru no Tallinas. Laikam pārāk īsu laiku uzturējos Tallinā, jo būtiskas ēnas puses nespēju saskatīt. Tomēr izcilība HoReCa nozarē bija ļoti iespaidīga.

5. Lisabona, Portugāle

Lisabona, Portugale

Portugāle un tās galvaspilsēta Lisabona pirms dažiem gadiem piedzīvoja milzīgu krīzi. Tagad situācija strauji uzlabojas. Daudzi uzņēmumi Eiropā pārceļ savus birojus tieši uz Lisabonu, jo tur pagaidām vēl ir zemas darbaspēka izmaksas, zemi nodokļi, samērā zemas dzīvošanas izmaksas, kā arī lielisks klimats. Lisabona pēdējo gadu laikā ir stipri mainījusies, un šī attīstība turpināsies vēl vairākus gadus. Lai gan Eiropas kontekstā Portugāles atrašanās vieta nav īpaši stratēģiski izdevīga, tomēr valsts ir atradusi veidus, kā attīstīt, uzlabot un veicināt tās ekonomiku.

Web satura eksperte, grāmatas „Pārdotspējīgi teksti interneta mājaslapām” autore, Win With Wow radītāja un autore.

  • ilzy

    Vienīga no saraksta, kura jau ir izpētīta ir kaimiņu galvaspilsēta un pievienojos Jūsu iedvesmai, jo piekrītu, ka Tallina ir īsti burvīga un individuāla pilsēta. Manā check sarakstā arī ir Maldīvu Salas, jo sapņoju par atvaļinājumu Bounty reklāmas stilā, kad tikai tu, kāds bungalo un tikai debesis, palmas un okeāns apkārt. Papildus sapņoju par Japānu, Austrāliju, Gruziju un Horvātiju. Šogad plānojam ceļojumu uz Portugāles Madeiru, proti dzīve un kultūra salā krāsu atšķiras no kontinentālas daļas, taču šogad plānota tieši aktīva ceļošana ar pārgājieniem, ilgiem riteņa braucieniem un smukajiem saulrietiem 🙂 Vai kādam no lasītājiem jau bijusi reālā pieredze Madeirā? Vai palika atmiņā kādas must-see vietas, ko varat ieteikt? Kā arī, kur varat ieteikt palikt uz naktsmītni no šiem variantiem – https://www.novatours.lv/meklet/atputas-celojumi/Portug%C4%81le/Madeira – attiecībā cena-kvalitāte, attālums no tīras pludmales, veikali utt. Visiem paldies par atsaucību!