Be fun, be creative - win with WOW!
Izveido WordPress mājaslapu saviem spēkiem BEZ MAKSAS!
Izvēlamies

Atklājums – Office 365 rīki biznesam

Nesen kāda paziņa pastāstīja – izrādās, arī Microsoft piedāvā uzņēmējiem pat ļoti interesantus rīkus darba efektivitātes uzlabošanai un dokumentu un konfidenciālās informācijas drošībai.

Turklāt es piecas reizes pārprasīju, vai tas viss tiešām maksā tikai 4,20 eiro mēnesī par katru lietotāju? Nespēju noticēt cenas un piedāvāto iespēju un rīku attiecībai. Izrādās, risinājums, par kuru citādi es nebūtu uzzinājusi, ja ne no mutes ausī, ir Office 365.

Tad nu šeit pavisam nedaudz par Office 365 iespējām jeb visu to, ko uzņēmums var iegūt savā rīcībā par nieka 4,20 eiro mēnesī.

 

 

  1. Informācijas glabātava OneDrive

Man gribas to pielīdzināt nu jau populārajam Dropbox, kur informāciju ir iespējams glabāt un kopīgot, piešķirot dažādas tiesības kolēģiem vai sadarbības partneriem – tikai skatīt vai arī rediģēt. Datu apjoms, ko OneDrive var saglabāt katrs lietotājs, ir 1 TB (terabaits) – visai iespaidīgi. Tā kā tas ir mūsdienīgs risinājums, dokumentiem var piekļūt arī bezsaistes režīmā, kad nav pieejams internets, un no citām ierīcēm, piemēram, planšetdatora vai viedtālruņa.

Tev, uzņēmēj(-a), īpaši patiks!

Ar OneDrive dati tiek glabāti pilnīgā drošībā, līdz ar to pilnīgi nekāda stresa, ja kāda uzņēmuma darbinieka dators tiek nozagts vai saplīst. Nekas nepazudīs nebūtībā!

 

 

  1. Uzņēmuma iekšējais sociālais tīkls Yammer

Tas pēc principa un būtības ir līdzīgs Facebook, tikai paredzēts uzņēmuma iekšējām vajadzībām – ar čatu, vēstulēm, grupu veidošanas iespējām u. c. Tātad darbiniekiem savā starpā nelieli jautājumi vairs nebūs jārisina publiskos sociālajos tīklos, jāsazvanās vai jāsūta vēstules pa e-pastu.

Tev, uzņēmēj(-a), īpaši patiks!

Visa informācija, darbinieku sarakste utt. netiks izplatīta publiskos sociālajos tīklos, kuru drošība var būt apšaubāma, kā arī darbiniekiem mazāk laika būs jāpavada sociālajos tīklos, kur viņu uzmanību var novērst blakus lietas.

 

 

  1. Sanāksmes, konferences, semināri un mācības Skype for Business

Tā kā arvien vairāk uzņēmumu strādā attālināti, veido filiāles dažādās Latvijas pilsētās un arī ārzemēs, Skype for Business ir lielisks risinājums, lai attālums nebūtu šķērslis komunikācijai. Daudzi man ir teikuši, ka vislabāk, ja darbinieki sēž visi vienā telpā utt. Jā, tam ir savas priekšrocības, tomēr mūsdienu risinājumi pārvar attālumu.

Tev, uzņēmēj(-a), īpaši patiks!

Taisi apspriedes ar kolēģiem kaut vai katru rītu. Organizē konferences un mācības. Iedomājies, ja Tev ir vairākas filiāles, mācības tajās visās vienlaikus var sniegt viens speciālists. Tāda laika un naudas ekonomija! Plus! Tās var ierakstīt, un, kad ir jāapmāca jauns kolēģis, viņš vai viņa var vienkārši noskatīties video.

 

 

  1. Word, Excel, PowerPoint, OneNote, Publisher

Grūti tam noticēt, bet arī šīs programmas tiešsaistes versijas ietilpst 4,20 eiro mēneša maksā, bet par 10,50 eur mēnesī iespējams šīs programmas uzinstalēt gan uz datora darbā, gan mājās, kā arī uz citām mobilajām ierīcēm. Pēdējās divas gan es nepārzinu. Piekritīšu, ka pašlaik tirgū ir pieejami daudzi PowerPoint bezmaksas analogi, citi par līdzīgu mēneša maksu (ņem vērā – tikai par PowerPoint) ir daudzpusīgāki, tomēr tekstu izveidei vēl nekas labāks par Word nav izdomāts. Uzskatu, ka ikviena uzņēmuma darbinieka, kas strādā ar tekstu, veido piedāvājumus un citus dokumentus, datorā ir jābūt Word.

Tev, uzņēmēj(-a), īpaši patiks!

Izvēloties Office 365 plānu, kas maksā 10,50 eur mēnesī, nav nepieciešams pirkt papildu dokumentu programmu licences. Līdz ar to visi darbinieki varēs veikt kvalitatīvu darbu, izmantojot pārbaudītas programmas.

 

  1. Dokumentu pārvaldības sistēma SharePoint

Droši vien šī ir katra lietveža, sekretāres un nodaļas vadītāja sapņu vide. SharePoint nodrošina vienotu dokumentu apriti un kontroli pār to, kuriem uzņēmuma darbiniekiem konkrētie dokumenti ir pieejami. Tāpat tas ļauj veidot un izmantot projektu vadības risinājumus, kas palīdzēs izsekot visiem projekta posmiem, uzdevumiem, dokumentiem, kā arī kopējam projekta virzības statusam.

 

Datorzinību centrs, kas piedāvā Office 365 risinājumus, piedāvā arīdzan apmeklēt bezmaksas tīmekļseminārus š. g. 3. un 10. martā, kā arī nodrošina bezmaksas demonstrācijas.

Web satura eksperte, grāmatas „Pārdotspējīgi teksti interneta mājaslapām” autore, Win With Wow radītāja un autore.