Be fun, be creative - win with WOW!
Izveido WordPress mājaslapu saviem spēkiem BEZ MAKSAS!
Izvēlamies

6 iemesli, kāpēc katram uzņēmējam un profesionālim ir jāredz Dubaija

Dubaija – pilsēta, kas, iespējams, pirmajā brīdī šķiet samākslota un ekskluzīva, – ceļojuma laikā izrādās vieta, kur var daudz iemācīties. Tā ir iedvesmojoša vide ikvienam uzņēmējam un profesionālim.

 

  1. Dinamika, kas jau sen ir pametusi Eiropu

Dinamika, kas ir Dubaijā, sen vairs nav redzama nevienā Eiropas lielpilsētā. Dubaija mainās, attīstās un pilnveidojas ik sekundi. Dubaijai ir milzīgi plāni attiecībā uz 2020. gada pasaules EXPO izstādi, un esmu pārliecināta, ka tie visi tiks īstenoti. Šeit nav runa par dažu vērienīgu projektu realizāciju, bet par vairākiem tūkstošiem iespaidīgu un prātam neaptveramu projektu iedzīvināšanu.

Dinamika ir acīm redzama…

 

  1. Ilgtermiņa domāšana

Atšķirībā no ASV, kur, kā pierādīja lielā finanšu krīze, domāšana ir vērsta uz īstermiņa mērķiem, vai Eiropu, kur ir svarīgi apdzēst ugunsgrēkus (lasi – bēgļu krīze, eirozonas problēmas), Dubaijas un Apvienoto Arābu Emirātu valdība patiešām domā ilgtermiņā. Viņi ir sapratuši, ka nafta ir tikai īstermiņa ienākumu ģenerators, ka tā drīz beigsies, tādēļ ienākumi no tās ir jāiegulda tā, lai arī pēc naftas rezervju izsīkšanas pilsēta varētu funkcionēt. Tad nu viņu ģenerālplāns ir izveidot vienu no iespaidīgākajiem un drošākajiem tūrisma centriem pasaulē, kur visu gadu iespējams baudīt pilnvērtīgu atpūtu.

 

  1. Pieczvaigžņu serviss

Lai kurp Tu dotos, Tevi sagaida ļoti laba apkalpošana. To nodrošina dinamiskā vide, jo katra darba vieta ir zelta vērta un neviens to nevēlas pamest, tādēļ katrs savu darbu cenšas izpildīt iespējami labi. Protams, vienmēr vari just, kurš Dubaijā strādā jau ilgāku laiku un kurš pavisam nesen. Tie, kas šeit ir nesen, vēl nav uztrenējuši augsta līmeņa apkalpošanas prasmes, jo savā dzimtajā zemē tādu nav pieraduši sniegt, bet, tiklīdz viņi saprot, ka augsta līmeņa apkalpošana ir ceļš uz lielām dzeramnaudām, paaugstinājumu u. c., viņu darba stils iegūst piecas zvaigznes.

 

  1. Savas valsts pilsoņi pirmajā vietā

Lai arī vietējie iedzīvotāji Dubaijā ir ievērojamā mazākumā (tikai 12 %), tomēr viņi bauda likumā noteiktas milzīgas priekšrocības. Apvienotajos Arābu Emirātos ar pilsonību nemētājas. To ir ļoti grūti iegūt, jo valsts aizstāv savus iedzīvotājus. Lai ārvalstu uzņēmēji AAE varētu nodibināt uzņēmumu, viņiem ir jāatrod valsts pilsonis, kurš vēlas būt uzņēmuma līdzīpašnieks ar 51 % daļu tajā. Notiek vienošanās par ienākumu sadali un citām lietām. Līdz ar to attapīgi AAE pilsoņi var gandrīz nestrādāt, bet būt līdzīpašnieki daudzos starptautiskos uzņēmumos, tādējādi pelnot miljonus. Apkalpojošajā sfērā zemu atalgotos darbos strādā iebraucēji no Indijas (55 % iedzīvotāju), kas pelna aptuveni 400 eiro mēnesī, strādājot 10–12 h dienā bez brīvdienām. Bet dažādu vadītāju darbus pārsvarā pilda iebraucēji no Eiropas ar vidējo algu no 3 000 līdz 25 000 eiro mēnesī (atkarībā no amata, izglītības un pieredzes). Negodīgi? Tā nebūt nav. Šeit izteikti strādā pieprasījuma un piedāvājuma, tātad tirgus, likumi. Daudzi iedzīvotāji no Indijas nabadzīgajiem reģioniem labprātāk strādā par šādu samaksu nekā dzīvo pilnīgā nabadzībā Indijā.

AAE stingrie un autoritatīvie tiesību akti ir sakārtoti tā, ka iebraucēji pilnīgi necik un nekā neapdraud vietējos iedzīvotājus. Starp citu, AAE joprojām ir spēkā nāvessods, bet par sīku zādzību var draudēt pat 10 gadi cietumā. Līdz ar to Dubaija ir pasaules otrā drošākā pilsēta aiz Singapūras.

 

  1. Dubaija zina savu cenu

Lai arī liela daļa iedzīvotāju strādā par ļoti zemu samaksu, cenas Dubaijā ir ļoti augstas. Vienīgais, kas, varētu teikt, ir samērā lēts, ir pilsētas taksometru pakalpojumi, kuri arī ir izcili organizēti. Tev nevajag uztraukties par to, ka kāds Tevi vēlēsies apkrāpt, jo, ja tā gadītos, šis taksometra šoferis zaudētu licenci, ko viņš, protams, nekādi nevēlas pieļaut.

 

  1. Iespaidīgi projekti

Dubaijas mērķis ir pārsteigt pasauli – ar lielāko panorāmas ratu, Ēģiptes piramīdām un Eifeļtorni dabiskajā izmērā, lielāko atrakciju parku pasaulē un citām iespaidīgām lietām. Būtu ļoti interesanti uzzināt, kā tiek radītas šādas idejas, tomēr fakts ir viens – Dubaija ir lieliska vieta, kur ikviens var smelties idejas un iedvesmu. Tev nevajag nevienu pārsteigt ar augstāko celtni! Pietiks ar to, ja pārsteigsi savus klientus ar labāko pakalpojumu kvalitāti, garšīgākajām kūkām vai draudzīgāko cenu.

 

Vai Tev ir nepieciešama iedvesma? Dubaija ir tikai dažu stundu lidojuma attālumā!

Plus vasara garantēta!

Web satura eksperte, grāmatas „Pārdotspējīgi teksti interneta mājaslapām” autore, Win With Wow radītāja un autore.