Be fun, be creative - win with WOW!
Izveido WordPress mājaslapu saviem spēkiem BEZ MAKSAS!
Silīcija ieleja
Kur uzvara

Latvijas uzņēmēji atloka piedurknes Silīcija ielejā

Ko darīt, ja ar savu biznesa ideju gribas startēt pasaules līmenī? Ticēt, cītīgi strādāt, mācīties un braukt uz investīciju meku – Silīcija ieleju Kalifornijā, ASV, lai iepazītu turienes biznesa kultūru, prezentētu savas idejas, tiktos ar potenciālajiem investoriem un gūtu vērtīgu pieredzi.

Šogad notiks jau otrā Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) un StartupLatvia organizētā tirdzniecības misija uz Silīcija ieleju Kalifornijā, ASV. Tā norisināsies no 4. līdz 14. jūnijam. Desmit dienu tirdzniecības misijā uz augsto tehnoloģiju un investīciju meku dosies seši daudzsološi Latvijas IT un tehnoloģiju uzņēmumi, kas sevi jau pieteikuši vietējā tirgū un vēlas paplašināt darbību ASV, piesaistot investoru kapitālu straujākai biznesa attīstībai.

Kāds ir šīs tirdzniecības misijas mērķis?

Iepazīstināt brauciena dalībniekus ar Silīcija ielejas specifisko biznesa kultūru, gūt iespēju prezentēt savu biznesu Silīcija ielejas riska kapitālistiem un biznesa eņģeļiem, kā arī tikties ar lielo korporāciju pārstāvjiem un iegūt informāciju no pirmavota par šo tehnoloģiju uzņēmumu stratēģiskajiem attīstības virzieniem un turpmākās sadarbības iespējām. Uzņēmēji tiksies ar nozares ekspertiem, kas palīdzēs ar biznesa stratēģijas izstrādi ienākšanai ASV tirgū.

Papildus apmācībām uzņēmēji apmeklēs vairākus biznesa akseleratorus un pasaules lielāko uzņēmumu birojus, piemēram, Google un Skype, kā arī tiksies ar juristiem, kas sniegs ieskatu par priekšnosacījumiem biznesa uzsākšanai un attīstībai ASV.

StartupLatvia pārstāvja Artūra Zandersona komentārs

„Desmit dienas ir optimāls laiks, lai jaunie uzņēmēji gūtu ieskatu Silīcija ielejas specifiskajā biznesa kultūrā, saņemtu vērtīgu atgriezenisko saiti par savu produktu un tā iespējām ienākt ASV tirgū, kā arī izveidotu, iespējams, miljons dolāru vērtus kontaktus nākotnes sadarbībai. Pēc šīs vizītes uzņēmumiem vajadzētu būt skaidram, vai tie ir gatavi ASV tirgum un kādi priekšdarbi vēl paveicami, lai sekmīgi uzsāktu savu darbību ASV.”

Iepriekšējā LIAA un StartupLatvia organizētā tirdzniecības misija Silīcija ielejā norisinājās no šī gada 31. janvāra līdz 12. februārim. Tajā piedalījās seši informācijas tehnoloģiju uzņēmumi. Brauciens rezultējās ar vairākiem sadarbības piedāvājumiem un investoru dziļāku interesi par atsevišķiem Latvijas delegācijas uzņēmumiem. Šī Silīcija ielejas IT tehnoloģiju investoru un vadošo ekspertu aktivitāte, kā arī pieaugošā Latvijas tehnoloģiju uzņēmēju interese par ASV tirgu apliecināja nepieciešamību organizēt nākamo tirdzniecības misiju.

Pasākumu rīko StartupLatvia ar valsts aģentūras „Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra” atbalstu.

Sekojiet līdzi Latvijas uzņēmēju gaitām ASV

Jauno uzņēmēju gaitām Silīcija ielejā var sekot līdzi mājaslapā www.startuplatvia.eu, kā arī Twitter @StartupLatvia.

Win With Wow novēl visiem veiksmi un panākumus!

 

Web satura eksperte, grāmatas „Pārdotspējīgi teksti interneta mājaslapām” autore, Win With Wow radītāja un autore.