Be fun, be creative - win with WOW!
Izveido WordPress mājaslapu saviem spēkiem BEZ MAKSAS!
Laika plānošana
Intervijas

Laika plānošanas pavēlniece Daina

Iepazīsties — Daina Kriviņa. Es viņu saucu par laika plānošanas pavēlnieci un tieši tāpēc aicināju uz interviju, lai viņa mums visiem pastāsta ko vairāk par laika plānošanu un to, kā viņa spēj pagūt tik daudz, kamēr mums pārējiem ir pirmdiena, piektdiena, pirmdiena un darāmo darbu saraksts tikai aug, ne samazinās.

Tavu specializāciju laika plānošanā pamanīju Facebook. Pastāsti vairāk par to, ko Tu īsti piedāvā?

Piedāvāju pašas izstrādātu metodi, kas palīdz diennaktī izdarīt vairāk, nodalīt prioritātes, veiksmīgi sadalīt laiku starp sevi, darbu un ģimeni, nestresot, saglabāt enerģiju līdz dienas beigām un daudz ko citu, kas saistās ar efektīvu laika plānošanu. Principā visu, kas nepieciešams mūsdienu sievietei vai vīrietim, kam vienmēr kaut kam neatliek laika. Un tas viss ne vien diennakts, bet gada griezumā,

Tu saki — pašas izstrādātu metodi?

Laika plānošana

Jā, tieši tā!

Ar sava laika efektivitātes paaugstināšanu es sāku nodarboties 2008. gadā, kad pēc avārijas brīnumainā kārtā paliku dzīva. Kad mani izvilka no kūleņojušās automašīnas, policists pateica frāzi, kas mainīja manu attieksmi pret dzīvi uz visiem laikiem: „Jūs noteikti ieradāties uz šo zemi ne vienkārši tāpat — tā varēja būt jūsu pēdējā diena.” Tieši tad es nopietni aizdomājos par to, ko es daru tajā laikā, kas man ir atvēlēts uz zemes, kā es to izdzīvoju.

“Es pavisam citādi sāku skatīties uz to, cik svarīgi ir novērtēt laiku, un nolēmu, ka vēlos šai dzīvē paspēt izdarīt daudz vairāk un nodzīvot to pa īstam, nevis vienkārši peldēt pa straumi.”

Un tad es uzsāku meklējumus… Laika gaitā es izmēģināju ļoti daudzas metodikas un instrumentus darbam ar laiku. Bet visu laiku kaut kā pietrūka, nebija tādas sistēmas, kas palīdzētu uzlabot rezultātu ilgtermiņā. Un tad es nolēmu izveidot savu metodiku, ko sākumā izmēģināju pati, tad individuālajā darbā ar klientiem un pēc tam jau grupu treniņos. Laika pārvaldības klātienes mācības es vadu jau vairākus gadus, bet 2017. gadā pēc klientu lūgumiem nolēmu plašāk iepazīstināt ar savām efektīvajām laika plānošanas metodēm un paņēmieniem, palaižot arī tiešsaistes kursu, kas man pašai bija milzīgs pārbaudījums, jo biju pieradusi strādāt aci pret aci, sajūtot klausītāju enerģiju.

“Es uzskatu, ka mana misija ir palīdzēt cilvēkiem iemācīties darīt vairāk to, ko viņi vēlas, nevis tikai to, kas nepieciešams, un paspēt izdarīt vairāk šajā dzīvē.”

Tātad tagad Tu piedāvā gan grupu, gan individuālos treniņus?

Jā, piedāvāju mācības grupām, esmu izveidojusi online mācību kursu, kas ir pieejams no jebkuras vietas. Diezgan regulāri veidoju arī bezmaksas saturu, ko publicēju sociālajos tīklos, kas daudziem noteikti palīdz jau sākt plānot laiku efektīvāk, kā arī sniedz ieskatu tajā, kā to piedāvāju darīt es.

Tava mērķauditorija ir krievvalodīgie, pastāsti vairāk par to!

Laika plānošana

Laikam jāsaka tā, ka krievvalodīgā auditorija sākumā izvēlējās mani, pēc tam es viņu, jo individuālie klienti lielākoties ir tieši krievvalodīgie. Varbūt pilsētas specifika, jo sākumā klienti bija tikai no Daugavpils. Kad 2017. gada janvārī uzsāku vadīt ēterus Facebook (man ir programma „Panākumu piecminūte ar Dainu”, oriģ. — «5-минутка успеха с Дайной»), sapratu, ka latviešu valodas tirgus ir ļoti mazs, bet krievvalodīgie ir visā pasaulē. Tā nu sāku visos komunikācijas kanālos strādāt ar krievvalodīgo auditoriju.

Pašlaik šī programmas online mācību dalībnieki jau ir no četrām valstīm, bet kopumā mani klienti ir no deviņām valstīm, jo jau kopš 2012. gada strādāju kā koučs.

Pastāsti vairāk par pašas izstrādāto laika plānošanas metodi!

„Elastīgais laiks” (oriģ. — «Резиновое время») — tās ir dzīves 12 iedaļas. Izmantojot kursa praktiskos ieteikumus, lai uzlabotu katru no šīm iedaļām, uzreiz var sākt just, ka laika plānošana kļūst efektīvāka, ka atbrīvojas laiks tam, kas ir patiesi svarīgs, vai tam, ko cilvēks patiesi vēlas darīt. Par katru no šīm iedaļām ir online videomācības (līdz 30 min) un mājasdarbs, kas pēc tam ir jāveic.

“Šis kurss sastāv tikai no praktiskiem ieteikumiem, ko uzreiz var izmantot dzīvē, lai uzreiz var just rezultātu un gribas iet vēl tālāk.”

Tātad 12 iedaļas
Nr. 1. Starts
Nr. 2. Mērķu noteikšana
Nr. 3. Prioritātes
Nr. 4. Plānošana
Nr. 5. Laika patēriņa analīze
Nr. 6. Pateikt „nē”
Nr. 7. Telpas organizācija
Nr. 8. Deleģēšana
Nr. 9. Apzināta atlikšana
Nr. 10. Kontrole un korekcijas
Nr. 11. Instrumenti
Nr. 12. Dzīves mīlēšana

No Tavas pieredzes, ko parasti ir visgrūtāk pārvarēt?

Laika plānošana

Pilnīgi noteikti domāšanas un ieradumu maiņu, kā arī bailes izmēģināt ko jaunu.

“Bet mēs jau zinām: kamēr darīsi, ko un kā dari šobrīd, saņemsi to pašu rezultātu. Līdz ar to tikai pārmaiņas var mūs aizvest līdz citam — labākam — rezultātam.”

Tāpat ļoti interesanti, ka ir cilvēki, kas iegādājas šo online pakalpojumu, bet atliek kursa iziešanu laika trūkuma dēļ. Tie, kas kursu jau ir pabeiguši, zina, ka skatoties videoapmācībasveicot mājasdarbus un strādājot pie savu ieradumu maiņas, laiks noteikti atrodas.

Kādu ieradumu parasti ir visgrūtāk lauzt?

To, ar kuru viss kurss sākas — Nr. 1. Starts! Tas nozīmē, ka sākumā ir jāieplāno sava laime, tas, kāpēc vispār dzīvo, kas dara priecīgu, kas piepilda dzīvi ar vērtībām.

Cilvēki ir pieraduši plānot (tie, kas vispār plāno) tikai darbu un to liek par galveno prioritāti dzīvē. Taču ikviens, kas ir pārdzīvojis nelaimes gadījumu, smagi slimojis vai bijuši vēl kādi traģiski dzīves notikumi, zina, ka darbs nav galvenais dzīvē, lai arī ir ļoti svarīgs.

Ir ļoti būtiski iemācīties saglabāt šo līdzsvaru — arī to palīdzu izdarīt kursa laikā.

Pastāsti vairāk par to, kā krievvalodīgā mērķauditorija atšķiras no latviešu valodā runājošās?

Atšķirības ir būtiskas. Krievvalodīgā auditorija ir vairāk atvērta jaunajam, jaunām zināšanām, bieži vien tā ir daudz aktīvāka, nebaidās mēģināt un riskēt, ir emocionālāka un nebaidās paust emocijas.

Tieši ar to pati vēl visu laiku strādāju — latviešu mentalitātē ir ielikta noslēgtība (nestāsti par sevi, nestāsti par saviem mērķiem, nestāsti par savām problēmām utt.), bet online auditorija citādi ar tevi nevēlas mijiedarboties, ja neatvērsies tai, īpaši krievvalodīgā auditorija.

Ar nepacietību gaidām dažus laika plānošanas pavēlnieces padomus!

pexels-photo-269448

Apstāties no lielās skriešanas, kas tagad ir visā pasaulē, un padomāt.
1. Kas Tev ir tik tiešām svarīgs savā dzīvē?
2. Kur Tu plāno nonākt pēc 5–10 gadiem ar pašreizējo dzīvesveidu un ieradumiem?
3. Kāpēc Tu ikdienā dari tieši to, ko Tu dari?
4. Un… sākt pa īstam novērtēt katru dienu: negaidīt, kad pienāks laimīgā diena, 1. janvāris, pirmdiena u. c., bet sākt darīt jau tieši šodien, jo neviens nezina, vai šī laimīgā diena tiešām pienāks.
Vairāk atbildības, apzinātības, vērtību un dzīves mīlestības!

Vairāk par efektīvu laika plānošanu un to, ko Tev var piedāvāt Daina Kriviņa, uzzini:

www.dainatime.com
www.dainakrivina.com
www.dainastarts.com

 

 

Web satura eksperte, grāmatas „Pārdotspējīgi teksti interneta mājaslapām” autore, Win With Wow radītāja un autore.

  • Sintija

    Lieliski. Dievinu plānot laiku. Viena no metodēm, kura man palīdzēja būt aktīvai un spēt saplānot laiku ceļoties agri no rītiem ir lielisks rīta rituāls. Ko jus par to domājat? http://bit.ly/2oRreeR