Be fun, be creative - win with WOW!
Izveido WordPress mājaslapu saviem spēkiem BEZ MAKSAS!
Nē plastmasai biznesā
Aktuāli

Nē plastmasai biznesā

Izolēti dzīvojot valstī ar ļoti mazu iedzīvotāju blīvumu un kopumā ļoti mazu iedzīvotāju skaitu, mēs varam būt laimīgi, ka īpaši nejūtam milzīgo piesārņojumu, atkritumu problēmas, kā arī milzīgo kaitējumu dabai, ko nodara, piemēram, plastmasas atkritumi.

Nesen izlasīju rakstu par kādu siguldieti, kura centās piekopt Zero waste dzīvesstilu, kas man šķiet superapsveicami. Jāteic, ka arī es pēc iespējas cenšos izvairīties no jebkādiem liekiem iepakojumiem, maisiņiem u. c., šķiroju atkritumus un cenšos neko lieku nepirkt.

Laika gaitā man ir sakrājušās dažādas idejas, kuras es vēlētos, lai kāds apņēmīgs uzņēmums atrisina. Nepārprotami pirmais darbs ir izglītot sabiedrību, jo liela daļa ļaužu vēl nesaprot pavisam elementāras lietas, piemēram, kāpēc neņemt plastmasas maisiņus, bet izvēlēties auduma un lietot tos atkārtoti, kāpēc šķirot atkritumus, kāpēc izvēlēties stikla, māla vai koka izstrādājumus, nevis plastmasas utt., utt.

Lūk, neliels ieskats

Maldīvu Salu tumšā puse — vesels arhipelāgs, kurp tiek vesti atkritumi, kas tālāk piesārņo okeānu, un delfīni, zivis un citi jūras iemītnieki tiek atrasti miruši ar milzīgu daudzumu plastmasas atkritumu vēderā. Maldīvu Salu apkārtnē gandrīz vairs nav dzīvu koraļļu, tie turpina iznīkt. Tie kalpo par salu aizsargu. Tiklīdz tie būs izmiruši, arī salas sāks izzust.

Līdzīga situācija ir skaistajā Bali salā un ap to. Ne tikai tūristi, bet arī vietējie bezatbildīgi izturas pret dabu.

Situācija atsevišķos Ķīnas vai Indijas rajonos ir vēl trakāka. Protams, mums varētu būt grūti mainīt Indonēzijas, Ķīnas vai citu valstu atkritumu politiku, tomēr mēs varam ietekmēt Latvijas un, iespējams, arī Eiropas.

Rietumeiropā Zero waste dzīvesstils ir kas pavisam normāls un ikdienišķs. Tam tā būtu jānotiek arī Latvijā. Turklāt uzņēmēji varētu sākt realizēt biznesu un piedāvāt pakalpojumus, lai to aktualizētu. Skaidrs, ka arī Latvijas valdībai būtu jāiesaistās šādā projektā uzņēmējiem, kuri rūpējas par vidi, piešķirot kādas privilēģijas vai nodokļu atlaides.

Web satura eksperte, grāmatas „Pārdotspējīgi teksti interneta mājaslapām” autore, Win With Wow radītāja un autore.