Be fun, be creative - win with WOW!
Izveido WordPress mājaslapu saviem spēkiem BEZ MAKSAS!
web dizaina tendences 2017
Aktuāli

Kādas tendences mājaslapu dizaina jomā ir gaidāmas 2017. gadā

Ar vajadzību pēc kvalitatīva mājaslapas dizaina — vai nu lietotāja, vai lapas īpašnieka lomā — mūsdienās saskaras teju ikviens. Turklāt, līdz ar tehnoloģisko iespēju attīstību un kā pretstats pastāvošajām parādībām, arī dizainā strauji rodas jaunas tendences.

Tuvojoties 2016. gada noslēgumam, izpētīju ārzemju dizaina blogus. Šajā rakstā esmu apkopojusi septiņas tendences, kuras vērts apsvērt, nodarbojoties ar jaunas mājaslapas izstrādi.

 

Modulāri lapas izklājumi dos iespēju padarīt lapu pārskatāmāku, tās dizainu — elastīgāku

web dizaina tendences

http://designyourlife.com.au/

Šī tendence ir tieši saistīta ar reaģējošo mājaslapu dizainu. Veidojot mājaslapas izklājumu no vienotā režģī izvietotiem moduļiem, ir iespējams lapā pieejamo informāciju sadalīt viegli uztveramos fragmentos. Tā vietā, lai nepieciešamo tekstu ievietotu lapā viena liela bloka formātā, to sadalot nelielās daļās, ir vieglāk vadīt lapas apmeklētāju uzmanību uz nozīmīgāko informāciju.

Šo dizaina principu ir iespējams labi pielāgot reaģējošu mājaslapu veidošanai. Tekstu un attēlus saturošos moduļus var grupēt un pārkārtot, pielāgojot lapu attiecīgā ekrāna platumam, un šāda metode palīdz noturēt lapu vienotā vizuālajā stilā.

Mājaslapu dizaina tendences

http://www.bodhicycling.be/home

 

Kartīšu tipa izklājumi. Atsauces uz mobilo aplikāciju dizainu

web tendences 2017

https://www.pinterest.com

Lai arī šī tendence nav pavisam jauna, pastāv stipra varbūtība, ka ērtās lietojamības dēļ tā uzkavēsies mājaslapu dizaina populāro tendenču sarakstā vēl ilgāku laiku.

Ideja par kartīšu tipa izklājumu ir radusies, iedvesmojoties no Google „materiālā dizaina” (material design) virziena. Tā kā 2015. gadā Google paziņoja, ka mobilās ierīces ir kļuvušas par populārāko variantu interneta pārlūkošanai, arvien vairāk dizaineru cenšas izplūdināt robežas starp mobilo un stacionāro mājaslapu dizainu, tādējādi veidojot konsekventāku interneta lapu apmeklētāju pieredzi.

Kartīšu tipa lapas plānojums ir labs veids, kā vienuviet padarīt pārskatāmu lielu informācijas apjomu. Facebook, Twitter, Netflix un Pinterest ir populārākās interneta vietnes, kas izmanto šādu lapas izklājuma veidu.

 

Modē nāk uzmanību piesaistoši burtveidoli un to kompozīcijas

dizaina tendence 2017

http://thelawofthejungle.com/

Tā kā ar katru gadu pieejamo web fontu klāsts strauji pieaug, aug arī iespējas veidot radošas burtu kompozīcijas mājaslapās. Vērojama tendence atteikties no sen pazīstamo sistēmfontu (piemēram, Arial, Times New Roman) lietošanas, to vietā izvēloties unikālus, drosmīgus burtveidolus un to kombinācijas. Kļūst populāri izmantot arī iespēju strādāt ar dažādajiem burtveidoliem drukātajai grafiskajai apdarei pietuvinātā veidā, izstrādājot īsa teksta kompozīcijas kā lapas centrālo uzmanības objektu.

 

Personalizētas ilustrācijas un fotogrāfijas aizvietos krātuvēs iegādātus attēlus

personaeliztas fotogrāfijas

Teju katras mājaslapas dizainā ir nepieciešams izmantot pa kādai ilustrācijai vai fotogrāfijai. Un līdz šim bieži vien uzņēmumu mājaslapu dizainā ir veiksmīgi izmantoti e-veikalos (iStockPhoto, Shutterstock u. c.) iegādājami attēli. Taču, mājaslapu dizainiem un firmas stiliem kļūstot minimālistiskākiem, tiek meklētas jaunas metodes, kā parādīt to, kas attiecīgo uzņēmumu atšķir no citiem. Viens no paņēmieniem ir krāsu lietojums, par ko rakstīšu nākamajā punktā, taču vēl kāds populārs veids ir informācijas paušana ar personalizētu ilustrāciju un fotogrāfiju lietojumu.

Bieži vien pozitīvi nostrādā jau izlemšana par labu uzņēmuma mājaslapai speciāli uzņemtām fotogrāfijām, dodot iespēju radošāk izpausties attēlu un lapas kopējā stilā. Taču dažkārt tieši ar ilustrāciju palīdzību iespējams panākt precīzāku uzņēmuma tēla nolasāmību mājaslapā. Tas savukārt var paaugstināt autentiskuma sajūtu, radot potenciālajos klientos vēlmi uzticēties uzņēmumam.

 

Un, protams, responsīvais dizains

responsīvais dizains

Tik daudz dažādu ierīču – viedtālruņi, planšetdatori un datori ar visdažādākajām ekrānu izšķirtspējām un izmēriem. Un, protams, mājaslapas dizainam ir jāizskatās lieliski visās ierīcēs. Tieši tādēļ, šī vairs nav tendence, bet gan “must have“. Bez tam, mobilo ierīču interneta lietotāju skaits aug gaismas ātrumā. Daudzi vairs pat datorus neizmanto!

Dizaina studente. Interesē grafikas dizains visdažādākajās izpausmēs. Aizrauj psiholoģija un veidi, kā zināšanas šajā jomā iespējams pielietot radošā darbā.